STAROSTLIVOSŤ A ÚDRŽBA SYNTETICKÝCH VLASOV

 

 

Žehlenie:

Vlasy je možné bezpečne žehliť za mokra.

 

Postup:

Vlasové pramene namočte do kúpeľa s vodou, pre zjemnenie odporúčame pridať pár kvapiek aviváže alebo oleja na vlasy. Nechajte vlasové pramene odkvapkať a ešte mokré vyžehlite. Odporúčame teplotu cca 200 ° C, po nadobudnutí skúseností môžete teplotu ľahko zvýšiť. Voda vlasy ochráni pred spálením. Vodný kúpeľ môžete nahradiť rozprašovačom, kedy pred žehlením vlasy ošetríte popraškom vody.


Natáčanie, výroba kučier:


Vlasy je možné bezpečne natáčať a vlniť vo vodnom kúpeli pomocou natáčok, ktoré môžete zakúpiť TU.


Postup:


Pripravíme si nádobu (hrniec, misku z varného skla), natáčky, clip in vlasy z kanekalonu (sady, lokne, pásy), varnú kanvicu.

Vlasové pramene natočíme na natáčky, čím tenší natáčky, tým budú lokne pevnejšie. Pri použití veľkých natáčok dôjde k jemnému zvlnenie.

 

Natočené vlasy vložíme do nádoby (sklenenej varnej misky, hrnce, umývadlá).

Dáme variť dostatočné množstvo vody (tak aby voda úplne zakryla natočené vlasy).

Akonáhle začne voda variť, prelejeme vriacou vodou natočené vlasy a necháme cca 10 minút pôsobiť.

Vlasy z kúpeľa vyberieme a necháme cez noc na natáčkach uschnúť (nutné až do úplného uschnutí) !!

Zložíme z vlasov natáčky tak, že špirálu uvoľníme a natáčku vyberieme.


Neodporúčame natáčky so suchým zipsom, molitanové. Najvhodnejšie sú varné natáčky.

HOTOVO !!!

 

 

 


Strihanie:


Vlasy je možné podľa ľubovôle skrátiť či riediť tak aby čo najvhodnejšie zapadli do Vášho nového účesu.
Odporúčame sa poradiť s Vašim kaderníkom.


Farbenie syntetických vlasov:

Kanekalonu Vibralite ® modakryláty je syntetické, tepluodolné, hĺbkovo prefarbené vlákno bez pórov. Farbenie preto je neúčelné a mohlo by vlas zničiť.


Česanie:

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o hladké syntetické vlákno a nechceme ho predsa povrchovo poškriabať, budeme používať akýkoľvek kefu podobný vyobrazenému.


Obr .: Najvhodnejšie kefa pre údržbu syntetických clip in vlasov.
 
Dôrazne neodporúčame používať špeciálne kefy na ľudské vlasy obzvlášť s svinské štetiny. Práve tieto vlasy ničia, dochádza k ich poškriabaniu a tzv. Chemlonovatění.

Použitím kefy s guľatými konci získate istotu, že vždy vlasy rozčešete. Vlasy rozčesávajú od koncov ku clipům. Držíme vždy pred clipy, aby sme nevyrthávali vlas z upevnenia.


Ak by došlo k veľkému strapatenie odporúčame nasledujúci postup overený mnohými zákazníčkami.Vlasy gumičkou stiahneme a krátko povaríme vo vode (necháme prejsť varom cca 3-4 minúty), necháme odkvapkať a uschnúť a odspodu rozčešeme.
 
 
Dôležité je držať vlasy pod clipy, v opačnom prípade budete silou vytrhávať vlasy z upevnenia. U vlnitých variantov upozorňujeme, že týmto postupom dôjde k zmieru zvlnenie.

Tvarovanie:

Na našich vlasoch môžete používať akékoľvek tepelnej úpravy za predpokladu, že si budete istí neprekročením teploty 160 ° C. Pre tento účel používajte žehličky a kulmy s voľbou teploty. Neodporúčame fénovať (nie ste schopní zabezpečiť neprekročenie teploty. Pri vyššej teplote by mohlo dôjsť k poškodeniu syntetického vlasu. Mokré vlákno znesie aj vyššiu teplotu.


Umývanie vlasov:

Vlasy ponoríme do vodného kúpeľa s vlažnou vodou a troškou mydla. V tomto kúpeli je necháme cca 5 minút odmočiť a šetrne je umyjeme. Prepláchneme vlažnou vodou a pre získanie ich jemnosti použijeme aviváž, šetrne ju nanesieme a potom dôkladne opláchneme vlažnou vodou. Vlasy potom len jemne potrasieme, aby sme ich zbavili prebytočných kvapiek vody a necháme voľne uschnúť zavesené za vrchnú clipy. Nikdy nečešte vlasy za mokra. Podľa vlastného uváženia môžeme naniesť na vlasy ošetrujúce kozmetiku a usušené vlasy prečesať podľa postupu vyššie.

 

PROFESIONÁLNE STAROSTLIVOSŤ HAIR POWER: 

  1.  1 - 2 lyžice šampónu na príčesky Hairpower Shampoo rozmiešajte v jednom litri vlažnej vody. Do pripraveného kúpeľa vložte na desať minút váš príčesok, alebo clip in vlasy. Nikdy vlasy netrite a nežmýkajte! Po piatich minútach vlasy prepláchnite vlažnou vodou.

  2.  Vo vlažnej vode rozmiešajte 1 - 2 lyžice prípravku BALSAM a model vložte do roztoku aspoň na desať minút. Neoplachujte! Šetrným stláčaním zľahka vysušte v uteráku a za zadnú časť zaveste na šnúru a upevnite dvoma kolíčky. Nie je vhodné sušenie na polystyrénové hlave, pretože doba schnutia sa predlžuje a vlas sa nenačechrá.

  3. Nechajte voľne uschnúť, vyvarujte sa vysokých teplôt, v žiadnom prípade nefénujte, NEKULMUJTE a mokrý model NEPROČESÁVEJTE! Pozor na paru z rúry a z hrncov pri varení!

  4. Už suché vlasy nastriekajte Conditioner, ktorý obsahuje ochranný UV faktor pôsobiaci proti lámavosti. Conditioner predlžuje životnosť modelu, zabraňuje elektrizovanie vlasov a dodáva im prirodzený lesk.

  5. Pre spevnenie účesu a prirodzený lesk možno použiť len špeciálny lak na parochne HAARSPRAY.

  6. Vyvarujte sa nešetrného zaobchádzania s modelom (tj. Časté kefovanie, trenie o golier kabátov alebo o oporné plochy). Parochne odkladajte na polystyrénové hlavy a príčesok odkladajte tak, aby boli vo zvislej polohe.

  7. K regenerácii a vrátenie prirodzeného lesku starších a dlhšie nosených parochní slúžia regeneračné GLANZSPRAY, ktorý sa nastrieka po umytí na suché vlasy. HAIR-TIP-LIQUID je olej, ktorý je určený na ochranu vlasových špičiek. Pár kvapiek rozotrite v dlaniach a zapracujte do koncov účesu. Olej vlákno obalí, to je potom hladšia a necuchá sa tak rýchlo, zmenšuje sa oter.

Speciální péče o clip in vlasy a příčesky Hair Power